יום הולדת יש רק פעם בשנה, וכך גם יום כיפור…

כל התאריכים האלה, שמופיעים אחת לשנה, שמים לנו דגש על נושא חשוב, שהאמת היא שחשוב לאורך כל ימות השנה. ביום הספיציפי שהוא מקבל את הכבוד הראוי לו, הוא בא כתזכורת למשמעות הגדולה שלו, בתקווה שנזכור אותה במהלך כל השנה. כך ט"ו בשבט מזכיר את החיבור שלנו לעצים ולעולם הצומח, ט"ו באב מזכיר לנו את החיבור לאהבה, פסח את יציאת מצרים ואת נושא החירות, ראש השנה את ההתחדשות וכל חג נושא את האלמנטים שלו…

יום ההולדת שלנו מזכיר לנו עד כמה אנחנו ייחודיים וכמה חשוב שנחגוג את היותנו וניתן לעצמנו להיות אנחנו עד כמה שנוכל. כמה מדהים היה לו היינו זוכרים לחגוג את זה כל יום, כל היום, כל השנה?

בעיני, מנקודת מבט אישית, יום כיפור מזכיר לנו להיות במקום הכי נקי שלנו, ולנקות את המקומות שבהם רק בדיעבד ראינו שיכולנו להיות יותר נקיים, כנים, אמיתיים, ישרים, מדויקים, עושי טוב ומכווני צדק…

yom-kippur

יום כיפור חותם שנה מחשבון הנפש "הרשמי" והקולקטיבי האחרון שעשינו, בנוסף לכל ההשלכות ההלכתיות והדתיות שלו שבהם אנחנו מול הבורא בחשבון הנפש שלנו.

במהלך השנה הזו כל יום הנחנו את החותם האישי והפרטי שלנו וחתמנו בחתימת שמנו את המחשבות, הביטוי והעשייה שלנו.

יום כיפור עוזר לנו לראות את המיקרו היומיומי לעומת המאקרו השנתי. עוזר לנו לזהות את מי שהיינו מול מי שאנחנו מבקשים להיות וכך לדייק את עצמנו במיקרו לקראת השנה שנפתחת לפנינו לרווחה, כדי שהמאקרו יהיה משהו שנשמח להתבונן בו ביום הזה בעוד שנה.

הקסם עובד בחיזוק הבחירה להיות, בכל רגע נתון, בזמן הווה.

הרעיון של בקשת סליחה כארגז שלתוכו משליכים את כל העוולות אחת לשנה ויוצאים על ידי כך נקיים, יכול לגרום לקלות הבלתי נמנעת בבחירות ששואבות אנרגיה, לאורך השנה.

לכן אני מאחלת לכולנו שנהנה מחתימה טובה באופן יומיומי, כדי שיום כיפור יהיה לנו כתזכורת שאת הבחירות הנקודתיות אנחנו עושים ברגע האמת.

מאחלת לנו שנביט לאחור מרוצים ממה שהיה מדויק מצד אחד, ומלאי סליחה, חמלה ולימוד לגבי מה שפחות, מצד שני, כדי שבכל רגע הווה נוכל לדייק את עצמנו עוד יותר.

כולנו בני אדם… כך נוכל לקחת את בני האנוש שאנחנו למקום המקסימלי – מול עצמנו, מול הסביבה שלנו ומול הבריאה כולה, יהא שמה אשר יהא: אלוהים, הרשת הקוסמית, היקום, הכוח העליון, כל אחד בהתאמה לאמונותיו, הגדרותיו ופרשנותו…

באילו נושאים, רגעים ומצבים מייצגים את המרחבים ה"מרוצים" שלך ובאילו הסליחה, החמלה והלימוד נמצאים?

מה זה אומר מבחינתך להעלות את הדיוק שלך לרמה נוספת בהתבוננות שלך, כדי לאפשר עוד יותר נקיון, שמחה ואושר בחייך?

העיקר והחשוב ביותר, שבכל פן ואופן – שתהיה לנו שנה מופלאה ונהדרת!

מה דעתך? (תגובות פייסבוק)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

1 + 17 =