דוגמאות לתגובות לטיפולים בנושאי מערכות יחסים:

* ראיתי מסר של מישהי שמסתכלת עלי במבט עצוב ובבת אחת מסתובבת ומראה את הגב, מתרחקת. שאלתי האם היתה מריבה עם בת הזוג, תארתי אותה בפרטי פרטים ממה שראיתי ואת האופן שבו היא הדגישה את התגובה שלה. שאלתי האם היא התרחקה ברמה כזאת. הוא ענה שהיא לא מדברת איתו. עלה לי שיר וכששרתי אותו כמסר, הוא ענה מיד שזה השיר שלהם ששמעו יחד בפגישה הראשונה. ראינו יחד את האופן שבו נכון לו להגיב למצב, כשהוא אפילו לא תכנן לפתוח את הנושא, אבל התת מודע שלו הביא את הסיפור הזה לתוך המרחב.

* עלה בטיפול בחור צעיר שראיתי את פניו בבהירות מוחלטת, ומראים לי שיש ואין עליו כיפה על הראש. היא מופיעה ונעלמת בכל פעם. שאלתי מה זה אומר ותארתי אותו. מסתבר שבאותו שבוע היתה הפעם הראשונה שהבן לא שמר שבת ומתלבט האם להשאר דתי או להיות חילוני. מתוך מה שעלה נפתח הנושא של הדרך הנכונה של ההורה להגיב לכל זה.

* מישהי שלא ידעה איך להתמודד עם הבת שלה, שסרבה להכנס למקלחת בכל יום מחדש. גילינו יחד את המקור של הקשר שלהן ומתוכו עלינו על הדרך הספיציפית שלה לגעת בילדה, במקום לדרוש ממנה בכל יום שוב ושוב. האם התרגשה מאוד ואמרה שאחרי שקראה כמעט כל ספר חינוכי אפשרי, היא גילתה שהתשובה הנכונה היתה בתוכה כל הזמן ורק חיכתה להתגלות.

* ראיתי דמות מהסרטים המצוירים, ואחר כך השם שלה היה כתוב לי מול העיניים בגדול. אמרתי למטופלת שזה מה שאני מקבלת והיא אמרה לי שזה שם הכינוי שלה בבית. קיבלתי שיש שם שיחה שלמה לגבי המשפחה, שהטרידה אותה אבל היא לא ידעה איך לפתוח מולי. היא יצאה עם כל התשובות שעלו מתוכה לגבי האופן שהכי נכון לה להגיב למצב.

* שחרור מקשרים לא בריאים שבמשך שנים אי אפשר היה לנתק ויצרו נזק רגשי גדול לשני הצדדים. בעקבות השחרור נמצאה זוגיות בריאה ומאושרת.

* מישהו בנישואין שניים שלא הצליח להתחבר לילדים של אשתו והרגיש כלוא וסובל בתוך המצב הזה, גילה תוך כדי תהליך את המקומות הפנימיים שלו להתחבר אליהם. השינוי היה מיידי. כבר באותו השבוע הקשר ביניהם השתנה ואחרי חודש הוא עדכן אותי בהתרגשות שאחד הילדים ביקש לקרוא לו אבא ואמר לו שהוא אוהב אותו. משהו השתחרר שם והקשר השתנה לגמרי.

* מישהי שעברה ניתוח בשחלות לפני כחצי שנה עברה בדיקות והרופא אמר לה נחרצות שהרמה ההורמונאלית שלה הכי נמוכה שיש ולכן אין סיכוי שתקבל שוב מחזור. בעקבות התהליך היא קיבלה מחזור, כנגד כל הסיכויים.

* מטופלת עם גידול בראש שרובו הוסר אך חלק שנמצא במקום שהסרתו מסכנת אותה בפגיעה מוחית, סבלה במשך שלוש שנים מכאבי ראש עצומים ובלתי ניתנים לתיאור. היא תפקדה רק בזכות כדורי הרגעה, טיפות אופטלגין, מדבקות לשיכוך כאבים במינון גבוה וכדורי שינה בלילות ברמה יומיומית שגרתית. לאחר חודשיים של מפגשים אחת לשבוע, קיבלתי מסר לגעת בנקודה שבה הגידול נמצא. ברגע שעשיתי זאת שתינו הרגשנו צריבה ממש חזקה, היא בראש ואני באצבע. פתאום קיבלתי שם מאוד לא שגרתי שעלה לי. שאלתי אותה מי זה והיא זיהתה מיד. שאלתי מה עולה לה כשהיא חושבת עליו, ואחרי שפרטה מי היה ומה עולה, קיבלתי מסר נוסף שגרם לה מיד לבכות ללא שליטה. היא נבהלה מהבכי שפתאום הופיע בלי התראה. אמרתי לה שזה חלק מהריפוי. אחרי עשר דקות ארוכות היא בבת אחת הפסיקה לבכות והכאב עבר. כשהבטתי בה ראיתי שגם הכובד בעיניים, שתמיד ראיתי אצלה, כמו מיסוך עמום ומעורפל, פשוט התפוגג. עד היום הוא לא חזר. הדבר המרגש ביותר היה הנקיון שלה מכל משככי הכאבים למיניהם. היום היא כבר לא נזקקת להם יותר והתפקוד היומיומי שלה נעשה בקלילות ובהנאה.

מה דעתך? (תגובות פייסבוק)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

2 × one =